Arıtma ve Çürütme Silosu Çözümleri

  • Anasayfa
  • Arıtma ve Çürütme Silosu Çözümleri
Hizmetler
Bize Ulaşın
Katalog

Arıtma ve Sindirim Silosu Çözümü

Arıtma, atıksu arıtma tesisleri için olmazsa olmazdır. Filtre bolometresi ile yapılan filtrasyona kıyasla, arıtma, suyu askıda katı parçacıklardan ayıran sürekli bir süreçtir. Firmamız paslanmaz çelik veya betondan yatay ve dikey Durultma Çürütme Siloları tasarlayıp üretebilmekte ve müşterilerine her türlü dekantör temin edebilmektedir.
 
PASLANMAZ ÇELİK
Firmamız Arıtma Sindirim Silosu arıtma tesislerinin üretiminde uzun ömürlü bir çalışma için paslanmaz çelik kullanmaktadır.
 
ÇAMUR SENSÖRÜ
Silo konisinin altındaki bir membran üzerine bir basınç sensörü yerleştirilmiştir. Tahliye vanası sadece gerekli yoğunluğa ulaşıldığında açılır.

Silo Altı Koni Dikey Yeke

Dikey silolar, statik deşarj standardına ve askıda katı parçacıkların doğal çökelmesine dayanır. Dekantörlerde dökülme sırasında katı partiküller (çamur) yapının dibine çökerken, temiz su üstte drenaj sistemine giderek özel bir tank veya çukura (temiz su deposu) boşaltılır. Siloların dibinde oluşan tortunun çökelmesi, polielektrolit (flokülant) kullanılarak hızlandırılır, özel tasarım ve boyutlarda tortu üzerine baskı yapılır ve çamurun istenilen kalınlıkta olmasını sağlayan bir su havuzu oluşturulur. Koni ile üzerindeki silindir arasında doğru orantılı olan dikey silonun şekli, atık su filtreleme konusundaki tecrübemiz sayesinde geliştirilmiştir. Koninin sapma derecesi çamurun kalınlığını arttırır ve üst silindir ise ekstra depolama alanı olarak kullanılabilir.

  • Yüksek Kaliteli Sistemler
  • Hızlı İnşaat
  • Tecrübeli Ekip

Yatay Tırmık

Yatay oluklar büyük su akışları için idealdir. Genellikle sınırlı bir yüksekliğe sahiptirler ve bir üst çamur yoğunlaştırma sistemi ile donatılırlar. Yatay daykların orta veya büyük varyantları aşınmaz, büyük olanı betondan yapılmıştır.
 
Yatay Tıklayıcı Ne Zaman Kullanılır?
Yatay serpme yoğunlaştırıcı serisinin üst bölümü için 24 metrelik bir genişlik. Sıklıkla ihtiyaç duyulan dikey silolar 9 metre yüksekliğe ulaştığında bu tip yoğunlaştırıcıyı tavsiye ederiz.
 
Vida Yapıları
Silindirik vidalı yapılarda depolanan malzemenin silo gövdesinde oluşturduğu çekme gerilmeleri ardgerme ile dengelenir. Bu sayede beton yüzeyleri ve bolometreler küçültülmekte ve süreç daha ekonomik hale getirilmektedir. İnşaat süreleri daha kısadır. Böylece bakım maliyetleri de azalır.