Minare (Sürme kalıp) Çözümleri

  • Anasayfa
  • Minare ve Kubbe İnşası Çözümleri | Yüksek Kalite
Hizmetler
Bize Ulaşın
Katalog

Minare (Sürme kalıp) Çözümleri

Minare (Sürme kalıp) Minarelerimiz tamamen çelik kalıp ve uygun demir beton döküm ile imal edilmektedir. Türkiye’de çok sayıda Minare (Sürme kalıp) çalışmamız bulunmaktadır. İmalatını yaptığımız minarelerimizin gövde çapı 160cm ve 200cm olmak üzere iki farklı çaptadır. Tek şerefeli minarelerin toprak zeminden yüksekliği 25 metre ile 40 metre arasında, çift şerefeli minareler ise 33 metre ile 55 metre arasında değişebilmektedir. Caminin çatılı veya kubbeli olmasına göre yüksekliği belirlenir. Minarenin yapımında 8 mm ve 14 mm ya da 16 mm nervürlü demir kullanılmaktadır. Beton döküm işlemi (temel hariç) kendi iş makinelerimiz ile yerinde yapılmaktadır. İstenirse minareler siyah betonla yapıldıktan sonra dış cephe boyası ile boyanabilir veya beyaz betonla baştan yapılıp doğal renginde bırakılabilir. Her minarenin yapımında da temelden alınan topraklama levhası ile âleme kadar bakır kablo çekilerek paratoner sistemi uygulanmaktadır. Minaredeki ışıklandırma, ses sistemi ve kapılar ilgili cami derneği tarafından yapılacaktır.

Minarete-Silding-Mold-min

Minare (Sürme kalıp)

Minarenin temel çukuru ve hafriyat işleri ustanın görüşüne göre cami derneği tarafından açılacak, usta tarafından demir döşenerek beton dökülecek. Tek şerefeli minarede 16 metreküp, çift şerefeli minarede yaklaşık 20 metreküp beton kullanılmıştır. Coğrafi yapıya ve iklime göre değişkenlik gösteren minare temellerinde, yumuşak zemine açılan daha büyük temellerde maddi farklılıklar olabilir. Minarenin yapımında bir ay boyunca 3 kişi çalışacağı için bu kişilere yatacak yer de verilecek. Ekiplerimize ait mutfak eşyaları ve yataklar bulunduğu için camiye yakın boş bir oda bulmanız yeterlidir.

  • Yüksek Kaliteli Sistemler
  • Hızlı İnşaat
  • Tecrübeli Ekip

Minare (Sürme Kalıp) Hakkında Daha Fazla Bilgi

İstenilen minare için cami çevresinde keşif yapıldıktan sonra uygun görülmesi halinde taraflar arasında sözleşme yapılarak depozito alındıktan sonra başlama tarihine karar verilir. Minarenin inşası sırasında anlaşılan ücret kademeli olarak ödenecek, kalan kısım ise iş bitiminde ödenecektir. Dernekler, kaliteden ödün vererek deprem koşullarına uygun olmayan yapıların ortaya çıkmasından sorumlu olmamak ve geleceğe ışık tutacak mimari eserler ortaya çıkarmak için özverili bir şekilde çalışmaya devam etmelidir.