Çelik Yapı Çözümleri

  • Anasayfa
  • Çelik Yapı Çözümleri | Yüksek Kalite 26 Yıllık Tecrübe
Hizmetler
Bize Ulaşın
Katalog

Çelik Yapı Çözümü

Günümüzün trend yapılarından biri olan çelik konstrüksiyon, dayanıklılığından dolayı kullanılmaktadır. Bir yapı tekniği olan çelik konstrüksiyonun yapımında galvanizli paslanmaz çelik saclar kullanılmaktadır. Özellikle sanayi sektöründe sıklıkla tercih edilen bu çelik yapılar uzun süreli kullanıma oldukça uygundur. Çelik konstrüksiyon da tıpkı prefabrik evler gibi bir çeşit prefabrikasyon yöntemidir. Yapılacak yapının iskeleti ihtiyaçlar doğrultusunda önceden hazırlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra binayı oluşturmak için dikilir.

Çelik Konstrüksiyon Hakkında Daha Fazla Bilgi

Böylece inşaat süreci daha da hızlanır. Taşıyıcı sistemin metallerden yapılmış kolon ve taşıyıcılarla birleştirilmesiyle gerçekleştirilen yapı sistemi olarak ifade edebileceğimiz çelik konstrüksiyon, ağır ve sert yükleri de taşıyabilmektedir. Bu nedenle sağlık, havacılık hizmetleri ve daha birçok alanda sıklıkla kullanılan bir yapı sistemidir. Çelik konstrüksiyon yapılar, çeliğin yüksek dayanıklılığından dolayı oldukça güvenilir sistemlerdir. Diğer yapı malzemelerine göre çok daha az hammadde gerektirir ve bu açıdan birçok avantajı olan bir yapı türüdür.

  • Yüksek Kaliteli Sistemler
  • Hızlı İnşaat
  • Tecrübeli Ekip

Çelik Konstrüksiyon Yapılar Ne Kadar Dayanıklıdır?

Çeliğin oldukça dayanıklı bir malzeme olmasının yanı sıra esnek hafifliği, çelik konstrüksiyon yapıları daha sağlam kılmaktadır. Çelik konstrüksiyon yapılar betonarme yapılara göre 10 kat daha hafiftir. Böylece çelik yapıların deprem anında zorlanmasını engeller. Bu nedenle depreme betonarme yapılara göre daha dayanıklıdır. Çelik konstrüksiyon yapıların daha dayanıklı olmasının bir diğer nedeni de imalatlarında galvanizli çelik kullanılmasıdır. Korozyon önleyici etkiye sahip olan galvanizli çelik, yapıları açık havada birçok olumsuz duruma karşı koruyabilen bir özelliğe de sahiptir. Ayrıca galvaniz çelik ile kaplanan çelik konstrüksiyon yapılar korozyona karşı yüksek dayanıklılıkları ile de bilinmektedir. Ancak çelik konstrüksiyon yapılar ne kadar dayanıklı olursa olsun piyasada yetersiz yöntemler ve eksik kontroller nedeniyle birçok soruna yol açabilmektedir. Bu nedenle her işte olduğu gibi bu alanda uzmanlaşmış ve işi olan bir firma ile çalışmak daha büyük fayda sağlayacaktır.